Chaos under control Blogging try 3.1 (and not getting any better)
Browsing all posts in: General

Jurassic World [uwaga, spojlery]

July 18

…albo czemu Fumiko nie zgadza się ze Zwierzem.

Obejrzałam sobie Jurassic World, ze sporym opóźnieniem bo ponad miesiąc od premiery, więc zdążyłam w tak zwanym międzyczasie poczytać recenzje. Jedną z nich była ta notka Zwierza Popkulturalnego, kompletnie depcząca film jako festiwal testosteronu i męskiego ego. Poszłam przez nią na film ze sporym uprzedzeniem… i się zdziwiłam.

Read the rest of this entry »

Orchid in my hair.

October 3

Utworek poniżej nieźle podsumowuje całość mojego posta, więc możesz równie dobrze oszczędzić sobie czytania i posłuchać.

The tune here pretty much sums up what I wrote, so you can just save your time and just listen.

Read the rest of this entry »

Let’s send Lem to the space!

June 11

Translation below

Fumiko popiera akcję: Wyślijmy Lema w Kosmos!

W skrócie: Polska ma zamiar wystrzelić satelitę.

Jedną z propozycji jego nazw jest Lem. Pomóżcie uhonorować wielkiego pisarza w sposób (jak sądzę) adekwatny.

Głosowanie odbywa się na stronie MNiSW .

Każdy głos się liczy.

Wyślijmy Lema w kosmos!

English:

Poland wants to launch its own satellite, so I joined action to spread out the word and help name said satellite after great Polish science fiction writer Stanisław Lem. The poll takes place on Polish Ministry of Science and Higher Education website.

I’m unsure whether people from outside Poland can vote or not. If they can… I’d appreciate your click 😉

Link here. Just in case.

Przeprosiny.

May 9

Blog zamarł był na jakiś czas, najpierw wskutek mojego wsiąknięcia w facebookowy roleplay wokół strony “MNU Spreads Lies” i powstałego w efekcie owego wsiąknięcia bloga postaci, później wskutek lenistwa a na koniec wskutek przeprowadzki z Lublina do Warszawy.

Ale jestem, żyję i zapewne na dniach się pojawi kolejny wpis poświęcony EVE, jako że po raz kolejny leciałam na opa (po raz kolejny z przygotowaniem zerowym) nowym statkiem. Tym razem był to sniper battleship.

Także przepraszam za nieobecność, niniejszym się kajam i poprawę obiecuję i zaczynam odgrzebywać screeny do wpisu.

No to co? Nowy rok, tak?

January 19

Nowy rok, nowy start, wypadałoby się wreszcie zabrać za coś.
Odgrażam się i odgrażam, że tego bloga wreszcie zrobię żeby zaczął coś sobą reprezentować, a skoro Cedrik przez swoje podziękowania i bomby nabija mi niechcący wejść, to chyba nie mam wyjścia.
Z założenia nie chcę tu robić pamiętnika. Raz, że nie przepadam za dzieleniem się za bardzo swoją prywatnością, kto ma się czegoś dowiedzieć, ten się dowie bezpośrednio. Dwa, że właściwie kogo to obchodzi czy mam katar i czy stłukłam sobie zadek na lodzie. Ja wiem, że można to napisać w ciekawy sposób (i zapewne bym umiała) ale po co? Forma musi treść równoważyć.
Ok, plany otwartym tekstem, żebym nie miała jak się potem wykręcać: chcę, żeby ten blog był growo-rpgowy. Jeśli kampania Exalted u Qendiego się utrzyma, zapewne swoją kategorię wpisów dostanie moja postać. Być może też któraś inna, zależnie od tego czy wyjdzie ciekawie czy nie. Poza tym… skoro już marnuję tyle czasu na MMO, to niech coś z tego będzie: postaram się pisać ich recenzje. Może (ale naprawdę opcjonalnie) wrzucę jakąś moją pisaninę. I chyba tyle.

PS: w ramach porządków stare wpisy idą do kosza.
PS2: rozmaite “angielskawe” rzeczy na blogu są zamierzone, docelowo ma być dwujęzyczny (o ile leń nie wygra)

Moja mała przystań w sieci. Trochę przemyśleń, garść gier, może czasem się trafi jaka “TFUrczość” przez duże tfu. Ale ogólnie nie spodziewać się za wiele.

Aha: komentarze są moderowane i muszą zostać zatwierdzone. Wierzę w wolność słowa, co nie znaczy, że się zgodzę na chamskie wybryki i komentarze.

***

My small haven in the cyberspace. A bit of thoughts, a handful of game stuff, possibility of some of my “creations”. But don’t expect too much in general.

BTW: comments here are moderated and need to be approved. I do believe in freedom of speech, but that doesn’t mean I’ll agree to rude scenes and comments.